Ankarada Boşanma Avukatı Bulmak

İyi bir boşanma avukatı hislerinizi farketmelidir. Boşanma davası zordur. Bundan dolayı dava boyunca size yardımcı olacak bir boşanma avukatı bulmanız önemlidir. Peki iyi bir ankara boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Ayrıca davanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?

Aynı zamanda boşanma davası ne şekilde açılır şuna da dokunalım. Boşanma davaları iki biçimde açılmaktadır. Eğer taraflar ayrılma konusunda anlaşmışlarsa aile hakimine müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı şekilde boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene sürmüş olmasıgerekir. Eğer evlilik bir seneden az sürmüş ise taraflar anlaşmalı olarak boşanmak için başvuru yapamazlar. Bu durumda çekişmeli şekilde başvuru yapmak zorundadırlar. Anlaşmalı olarak boşanabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma mutabakat metni vermeleri zorunludur. Bu mutabakat metninin bir avukat mesleği icra eden biri vasıtasıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli şekilde boşanmak için bir boşanma sebebine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme sebebinin Bakın ne buldum yerinde olması gerekir. Ayrıca boşanma gerekçesinin kanıtlanması lazım gelir. Boşanma davalarında davayı açan taraf boşanma gerekçelerini her türlü kanıtla kanıtlayabilir. Örnek vermek gerekirse fotoğraflar kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davası fazlaca uzun sürebilmektedir. Davayı hızlandırmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım istenmelidir.

Boşanma Avukatları kelimesi hiç bir zaman beynimize güzel düşünceler getirmez. Bunun nedeni tecrübelerimiz olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı toplumu daha iyi hale getirmek amacıyla karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu boşanma avukatı , avukat olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken iyi araştırma yapmalısınız.

Bir çok boşanma avukatı var. Doğru boşanma avukatını ne şekilde seçeceğim? Avukat bulurken en mantıklı çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. İkinci yol ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını tavsiye eden kişiler de aynı şekilde bulacaksınızdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankarada Boşanma Avukatı Bulmak”

Leave a Reply

Gravatar